Ozan Dil 1997 yılında Mecidiyeköy’de İngilizce kursu olarak kuruldu. İlerleyen aylarda halkımızın istemleri doğrultusunda programına Almanca kurs programını ilave etti. Düzenli ve istikrarlı çalışmalarımız sonucunda kurumumuz dil eğitiminde kendini kanıtladı. Daha sonra programlarına Japonca ve Türkçe(Yabancılara) kurslarını ilave etti. İlerleyen yıllarda daha fazla yabancı dili ilave etme ihtiyacı duyduk. Program ilavesi için planladığımız Rusça, İspanyolca ve Arapça kursları için yoğunlaştık. Biliyoruz ki halkımızın önemli bir kısmı bu alana ilgi duymakta. Bunun doğrultusunda çalışmanın esas görevimiz bilinciyle bu alanlar dada bütün hazırlıklarımızı yaptık. Bütün bunların yanı sıra Avrupa birliği ülkeleri kendi ülkelerinde uzun süreli kalmak isteyen vatandaşlarımızdan istediği aile birleşimi A1 sertifika programlarını başlattık. Yabancı dille ilgili her gelişmeyi anında uygulamaya koyduk ve gelecekte de bu anlayışımızı devam ettireceğiz.

Vizyonumuz:
1) Halkımızın yabancı dil eğitimdeki ihtiyacını karşılamaları yolundaki çabalarını daha üst seviyelere taşmalarında destek olmak. Bunu yaparken amatörce çalışıp, profesyonelce iş başarmaktır.

2) Fazla abartmadan, hedefleri imkansız gibi sunmadan, her bireyin başarılı olabileceği ilkesinden hareket ederek en ekonomik ücretlerle en kaliteli hizmet sunmak.

3) Kursiyerlerimizi bir müşteri gibi gören bir ticarethane görünümünden uzak bir eğitim kurumu niteliğimizi devam ettirmek.Misyonumuz:
Çağdaş eğitim sisteminin sıkı takipçisi ve uygulayıcısı olmak ve bunu eğitimde kendisini kanıtlamış öğretmen ve yöneticilerle çalışarak başarmak. Ayrıca yabancı dil sınıflarını gerek seviye grupları gerekse seviyelerde önerilen süre düzenlemelerini evrensel ölçülere uygun olarak hazırlamak. Bütün bunların sonucunda etkili dil öğreten bir kurum özelliğimizi her zaman muhafaza etmek. Kısacası fazla para ödetmeden etkili dil öğreten merkez olmak. Ayrıca kursiyerlerimizi acımasız iş rekabeti olan sektörlerde daha bilgili seviyeye ve kendilerine güvenecek derecede etkili yabancı dil bilgisi kapat esine ulaştırmak ve bunun sonucu da kendilerine bu sektörlerde yer bulma olanağına kavuşturmak.