Aile birleşimi (Alman veya Almanya’da yaşayan bir yabancı eş ile) konusunda her iki eş için prensip olarak asgari 18 yaş sınırı geçerli olmaktadır. Ozan Dil Almanca kursları dil öğretmenin yani sıra alman hükûmetinin  uyguladığı sınavda başarılı olmayı hedeflemektedir. Bu eğitim sonunda başarılı olacak kursiyerler A1 sertifikası alarak eş veya çocuklarının yanına gitmeleri önündeki en önemli engeli aşmış olacaklar. Almanya’ya gittiklerinde ise temel ihtiyaçlarını karşılamak için üçüncü bir kişinin yardımına ihtiyaç duymadan edindikleri almanca  bilgisi sayesinde Almanlarla iletişim kurabileceklerdir. Almancayı etkili bir şekilde öğrenen kursiyerler ülkemizin seçkin kurumlarında kendilerine ve kariyerlerine uygun statü edinirler.

Ozana Dil almanca uyum sınavı kursunda branşında çok deneyimli gerçek işi Almanca öğretmenliği olan öğretmenlere görev verilmiştir.Çünkü pedagoji eğitimi almayan eğitmenlerin yararsız olduğuna inanan bir kurumuz. Adaylarımıza garantili eğitim sunarak tereddütlerine son vermeyi amaçladık. Almanca kursuna devam eden kursiyerler sınavla ilgili işleyiş konusunda bilgilendirilir. Adaylar İstanbul  Goethe Enstitüsü’nün 05334780307 no’ lu telefon numarasını kullanarak da sınav hakkında bilgi edinebilirler.

Federal Göç ve Mülteciler Dairesi’ de  +49911/943-6390 no’ lu telefonları devreye sokarak ilgililere yardım etmeyi amaçlıyor. Almanca kursu ve sınav hakkında kursiyerleri bilgilendiriyor..

Yukarıda saydıklarımıza ulaşmak sanıldığı kadar zor değil ama ciddi ve disiplinli bir çalışmakla mümkün olabileceğini düşünürsek, Almanca kurslarına verdiğimiz yeterli ders saati ve doğru bir yönlendirme ile işin üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Bunu başarmak için Almanca kurslarının ders saat süresini 160 saat olarak belirledik ve garantili olacağını taahhüt ettik. Aksi takdirde ücretsiz tekrarlar yaparak nihai sonuç alınmasını sağlayacağız.

 GENEL ALMANCA KURSLARI

 Bütün dünya dillerinde olduğu gibi Almanca Kursları da altı kur sistemine göre öğretilir. Başlangıç  Seviyesinde ki Almanca kursumuz 100 saat sürelidir. Bu süre sonunda başarılı olma ölçümüz %70. Bu seviyeye ulaşamayan öğrenciler ücretsiz tekrar alırlar.Bu seviyenin sonunda kursiyerler basit cümlelerle kendilerini ifade ederler. İletişim anlamında çaresiz değillerdir. Ama kullandıkları dil çok akıcı değildir.

Temel düzey A1 Almanca kursu 120 saat sürelidir. Bütün kurlarda olduğu gibi başarı yüzdesi %70. Bu kurda kursiyerler tek eylemli günlük konuşmaları, alışveriş yapmayı,misafir karşılamayı,bu gününden,geçmiş ve gelecek yaşamındaki temel konuşmaları yapacak düzeye ulaşabilirler. Aynı zamanda Alman hükümetinin vatandaşlarımızdan istediği A1 sertifika sınavında başarılı olacak düzeye ulaşırlar.

Temel üstü: Almanca kursu 120 saat süreli kurs sonunda kursiyerler daha karmaşık cümleler yapmaya başlarlar. Daha rahat ve daha üretken ve bilinçli olurlar .Bir ofisteki çalışma ortamını organize edecek kadar, veya bir otel deki servis alanlarında kendisine yetecek kadar Almanca konuşabilecek duruma gelirler. Bu kurun sonunda kelime hacmi 2000 civarındadır.

Orta düzey: Almanca kursu 120 saat süreli bu kursun sonunda kursiyerler çok daha rahat cümleler kurarlar. Almanca çeviriler yapabilirler. İnternet ortamında işlerini takip edecek seviyeye ulaşırlar.Artık Ana dili almanca olan herkesle çok rahat iletişim kurabilecek kursiyerlerin CV’lerine Almanca bilgilerini ilave edebilirler.

Orta üstü: Almanca kursu 120 saat sürelidir. daha çok metin inceleme,deyimler ve edebi anlamda çalışmaları içerir. Bu seviyenin sonunda kelime hacmi 4000 veya üstüne çıkar. Artık adaylar her türlü konuşmalarda takılmadan başarılı olabilirler.Roman okuyabilirler, denemeler yazabilirler.Kısacası Almanca bilgileri ile iş hayatında söz sahibi olurlar.

İleri düzey: Almanca kursu bu düzeyden mezun olan kursiyerler hem konuşma hem de yazma da çok etkin duruma gelirler.Artık Almanca ile ilgili sorunları kalmaz ve istedikleri alanda Almanca ile rahatça meydana çıkabilirler.