IELTS (International English Language Testing System);

İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini  ölçen bir ingilizce seviye tespit sınavıdır. Dünyada en çok geçerliliği olan dil sınavlarının  başında gelir.

İngiltere’de bütün okulların kabul koşullarından biri; IELTS sınavından yeterli puan almış olmaktır. Çalışma izni gibi resmi durumlarda da ielts puanı, bir yeterlilik göstergesidir. Birleşik Krallık, Avusturalya, ABD, Kanada ve Yeni Zelanda’da hazırlanan IELTS sınavı  140’tan fazla ülkede 10.000 kuruluş tarafından tercih edilmektedir.

Kursun şekli;

Bu kurslar IELTS puanı almak amacıyla hazırlanmak isteyenlere yönelik düzenlenir. IELTS kursu okuma,yazma , dinleme ve konuşma hünerlerini geliştirmek için kursiyerlere yardımcı olur. Birey İngilizceyi günlük yaşamda kullandığı dil gibi öz güvenli  bir şekilde  kullanabilir. Ayrıca üniversite yaşamında dersleri rahat izleme, sunumlar ve not almakonusunda daha yeterli olmanıza yardımcı olur. Böylece etkili okuma , dinleme, konuşma  ve doğru yazma açısından her alanda ve her anlamda daha yetkin duruma gelebilirsiniz.

IELTS kurusuna en az B1 düzeyinde İngilizce bilen kursiyerler kabul edilir.

Kurs süresi;

-Kurslar 4-40 hafta sürelidir.

-Ders saati : 10:00-12:50

-En düşük seviye : B1 (Intermediate)

-1 ders  50 dakikadır.

-En düşük yaş düzeyi : 16

-Sınıftaki öğrenci sayısı : 10

-Kursların başlangıcı: Her ayın ilk haftası

-Kurs öğretmenleri: Sınav hazırlığında deneyimli ve başarılı öğretmenler görev alırlar.

-Metod: Okuma, yazma, konuşma, dinleme ve dil bilgisikullanımına interaktif ve iletişimsel yaklaşım.