Ozan Dil Kursu, aynı dil ailesinden olduğumuz Japoncayı gereksinimlerinize göre düzenlenmiş kurs ve ders içerikleri ile sunar.

Kurs İçeriği

Kurumumuzda Japonca dersleri hiç bilmeyenler için gramer ve konuşma odaklı olarak Latince verilmektedir. Latin alfabesi ile verilen derslerimiz 100 saat olup günlük yaşamda ihtiyaç duyduğunuz konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinizi geliştirerek kendinizi rahatlıkla ifade etmenizi sağlamaktadır.

Nōryoku Shiken (Japonca Yeterlilik Sınavı) N5,N4,N3,N2,N1 seviyelerine hazırlanan ve Japon alfabelerine(Hiraganaひらがな, Katakanaカタカナve Kanji漢字 ) ilgi duyan kişiler için 120 saatlik kurslarla Japonca dört dil becerinizi bir bütün olarak geliştirmektedir.

Ayrıca, kurs süreçleri ile birlikte ek olarak Kaiwa(Konuşma) dersleri düzenlenmektedir. Kaiwa derslerinde kurs süresince gösterilen gramer konuları ile ilişkili olan ilgi çekici konular ve tecrübeli eğitmen ile birlikte konuşma becerisinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

*Özel Dersler/VIP Birebir ders talebi olan öğrenciler için özel ders verilmektedir.

Öğretim Yöntem ve Materyalleri

Eğitiminiz süresince her seviyeye ve amaca uygun Japonca yayınlar kullanılmaktadır. Öğrencinin dört dil beceri gelişimini hedef alan öğretim stratejileri ve uygun materyaller uygulanmaktadır. Öğretmen yönlendirici olup her öğrenci eşit düzeyde söz hakkı elde etmektedir. Ayrıca, dil ve kültürün bütünlüğü göz önüne alınarak Japon kültürü ve Japonca ilişkisi de öğrenciye aktarılmaktadır.

Kurs Seviyeleri(Avrupa Dil Portfolyosu)

A1

A2

B1

B2

C1

C2

Kurs Süreleri

Aylık 40 saat, haftada 10 saat(yoğun)

Aylık 36 saat, haftada 8 saat

Aylık 28 saat, haftada 7 saat

*Kursiyerlerin talebi doğrultusunda farklı yoğunlukta kurslar da düzenlenmektedir.